Jesper Wold klar for Kjelsås!
Postet av Kjelsås IL - Fotball den 16. Jan 2026

Flere gode nyheter fra Grefsen Stadion. Ny keeper er på plass. Jesper Nesbakk Wold (23 år) har satt signaturen sin på kontrakten som gjør han til Kjelsås-spiller de neste årene.
Wold kommer sist fra Lyn, hvor han var 2. keeper i 2025-sesongen for OBOS-ligalaget. Før dette var han sisteskansen til Ullern, hvor han også var lagets kaptein. Vi får en solid keeper inn portene, som skal ta de neste stegene sammen med oss.
- Jesper kom inn og satt standarden fra første økt. En dedikert og treningsvillig keeper, som hele tiden ser på hva som kan bli bedre og hvordan han kan utvikle seg, sier klubbens keepertrener, Marius Horst.
Horst har fulgt Wold en lenger stund, og er veldig glad for at dette blir vårt siste tilskudd inn i A-troppen.
- Med 196cm på strømpelesten har han en voldsom rekkevidde, han har også en tydelig tilstedeværelse og generelt en god «allrounder». Han har på kort tid imponert oss veldig, og vi er naturligvis veldig fornøyd med at han nå blir Kjelsås-spiller, avslutter Horst.
Velkommen til oss, Jesper!

Ny keeper klar for Oslos Tak! Her er Wold og sportssjef Senior Herrer, Alexander Rein
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.