Elgen tilbake på Oslos Tak!
Postet av Alexander Rein den 14. Jul 2025
For en stor nyhet fra Grefsen Stadion! Ole Erik Midtskogen returnerer til Kjelsås, og har signert en 2-årskontrakt.
Det er vel få som har glemt Midtskogen fra sist han var hos oss. En fantastisk spiller og en herlig type som så mange på taket ble glad i. Nå vender "Elgen" tilbake igjen til Oslos Tak.
- Det er virkelig megasvært å kunne ønske Elgen velkommen tilbake på taket. Lojal soldat, kvalitet og lederskap, da kan vi vel oppsummere med at det har rulla et spesielt fint kinderegg inn porten på Taket, sier Eivind Kampen.
I 2021- og 2022-sesongen var Midtskogen en konstant trussel på topp for oss. Det ble 30 mål på 46 kamper på storscoreren, før han i starten av 2023 ble solgt til Odd. Der har han blant annet spilt 64 kamper, 53 av dem i Eliteserien.
- Det var en voldsomt fin tid vi fikk sammen forrige gang. Ole er opplagt en fryktelig god fotballspiller, som vi også veit passer perfekt inn i måten vi ønsker å fremstå på. På toppen av det er han også en utrolig profesjonell og treningssterk spiller, som kommer til å løfte gruppa og hverdagen vår fra dag en, fortsetter Kampen.
Også 30-åringen gleder seg stort til å komme tilbake til Oslos Tak igjen.
- Det føles helt fantastisk å være tilbake. Jeg har fulgt med på Kjelsås siden jeg dro, og det har vært moro å se hvor store steg laget og klubben har tatt. Å komme tilbake til en klubb hvor jeg trivdes så godt, kjennes både riktig og motiverende, sier Midtskogen.
A-laget er i gang igjen med forberedelsene til andre halvdel av sesongen, og der vil også Kjelsås-publikummet kunne glede seg til å se Elgen tilbake i kongeblå drakt.
- Jeg har virkelig troen på at vi kan få til noe stort sammen, og jeg gleder meg veldig til å komme i gang igjen, avslutter Midtskogen.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Alexander Rein

Imre Bech Hermansen på lån fra Fredrikstad
14.04.2025

Tengel Lia Fredriksen klar for Kjelsås!
26.03.2025