Sølv og bronse til G15 på Godset Cup

Postet av Kjelsås IL - Fotball den 3. nov 2026

Kjelsås G15 stilte med to lag på Godset Cup i helgen. Begge gikk videre til A-sluttspillet, og guttene reiste hjem med både sølv og bronse.

Det ble en innholdsrik helg for G15 da de deltok på Godset Cup med to lag. Cupen var komprimert, godt organisert og nivådelt, med innledende kamper lørdag og sluttspill søndag.

Kampoppsettet gjorde det mulig for lagene å følge med på hverandres kamper, og pausene ble brukt til å være sosiale på tvers av lagene. Det bidro til et godt samhold gjennom hele helgen.

Begge lagene tok seg videre til A-sluttspillet og spilte utslagskamper søndag. Kjelsås 2 avsluttet med å vinne bronsefinalen 2–1 over Åssiden og sikret seg dermed tredjeplassen. Kjelsås 1 gikk helt til finalen, der det ble tap 2–0 mot vertsklubben Strømsgodset, og andreplass.

Gratulerer til guttene med en sterk innsats!



Logg inn for å skrive en kommentar.